Уште еден земјотрес го стресе Скопје - магнитудата повисока од утринскиот

Земјотрес со интензитет од 2,1 степен според Рихтер вчера пред полноќ бил регистриран во Скопје. Според информациите од европската макросеизмичка опсерваторија, потресот бил регистриран во 23:40 часот. Епицентарот бил непосредно до Смилковското Езеро на 5 километри североисточно од Скопје.


Рано утрово апаратите на сеизмолошката опсерваторија регистрираа уште еден земјотрес со интензитет од 1,6 степени.

 
 
16.09.2016 - 10:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега