Уште еден силен земјотрес ги потресе граѓаните - се тресеше истокот од земјата

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтерова скала ја погоди индонезиската провинција Источна Јава.

Потсетуваме, градот Палу вчера го погоди земјотрес од 5,2 степени, а кон крајот на септември таа област беше погодена од цунами. Загинаа над 2.000 лица, а 5.000 се водат како исчезнати.

 

 

 

10.10.2018 - 21:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега