Уште еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ најави бојкот на референдумот

Пратеничката од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, на социјалната мрежа Фејсбук најави бојкот на референдумот, велејќи дека таа нема намера да оди против волјата на граѓаните на 30. септември.

Нола Исмајловска Ставрова одлуката ја образложи со статус на социјалните мрежи:

 

 

 

20.09.2018 - 08:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа