Уште еден потврден случај на коронавирус во Германија

Кај еден 25-годишен маж утврдено е присуство на коронавирусот, а најверојатно е заразен во Милано, Италија, објавија властите во Баден-Виртенберг.

-Тој е хоспитализиран и изолиран, соопшти Министертвото за социјални прашања на таа југозападна германска област.

Тој се разборел и ги имал симптомите на вирусот по враќањето дома па ги контактирал санитарните власти.

Со овој случај во Германија има вкупно 17 инфицирани од коронавирусот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2020 - 23:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега