Уште еден поранешен претседател на Реал Мадрид заврши во болница поради коронавирусот

Откако Лоренцо Санс почина од послеци од коронавирусот, се зарази уште еден поранешен претседател на Реал Мадрид.

Шпанските медиуми пишуваат дека Фернандо Мартин итно е префрлен во болница откако покажал симптоми на Ковид-19.

Овој 72-годишен бизнисмен заврши во мадридската болница Пуерто де Јеро.

Поради годините кои ги има, Мартин се наоѓа во висококритичната група на заразени.

Тој кратко беше претседател на Реал во 2006. година, кога таа функција му ја препушти на Флорентино Перез.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2020 - 20:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега