Уште 10 пациенти од Геријатрија позитивни на Ковид 19

По направените тестирања во Геронтолошкиот завод во Скопје, бројката на пациенти заразени со корона вирус се искачи на 15.

 

Денеска резултатите покажале присуство на корона вирусот уште кај 10 лица, пренесува ТВ24.

„Се работи за асимптоматски случаи, ќе бидат изолирани во Заводот со кадар што ќе работи таму со нив“ – рече министерот Филипче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2020 - 13:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега