Ураганот Јанос погоди делови од Грција, хаос на островите (ВИДЕО)

Грчката национална метеоролошка опсерваторија издаде итно предупредување за делови од Грција погодени од реткиот феномен медитерански ураган, „медиган“. Метеоролозите очекуваат дека состојбата наскоро нема да се смири.

Со ветер со брзина од 200 километри на час и обилен дожд, делови од некои острови кај западниот брег на Грција останаа и без електрична енергија. Некои патишта се поплавени, бротчињата се потонати, а ветерот со ураганска сила рушеше и дрвја и столбови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 21:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега