Ураган од прва категорија направи пустош на Халкидики: Силен ветер носи се пред себе(ВИДЕО)

Халкидики вчера се соочи со страшно невреме во кое загинаа 7 лица, а 100 се повредени.

Силен ветер од 120 километри на час спаѓа прва категорија урган.

Ветрот носел се пред себе, корнел дрва од корен, а плажите останаа во хаос.

Оваа снимка која покажува со каков ужас се соочија нашите соседи.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега