Уништена улица во Белград: Невремето и водата однесе дел од патот (Видео)

Силното невреме кое го зафати Балканот, вчера во Белград предизвика голема штета.

Во некои делови од градот падлао 30 литра дожд на метар квадратен за само еден саат.

Штетата била најголема на улицата Баново брдо, каде водата однесе дел од патот.

Синиот дожд кој  паѓал предизвикал големо количество вода која се слевала по улицата, па иако неодамна била реконструирана, водата сепак ја уништила.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 11:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега