Улица во Гази Баба без вода

Без вода денеска од 10:30 часот ќе бидат корисниците од улицата „Ташко Караџа“ во Општина Гази Баба.

Како што соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, причина за прекинот на водоснабдувањето е водоводен приклучок Ф-150мм на улицата „Ташко Караџа“ број 8.

Корисниците ќе бидат без вода до завршување на водоводниот приклучок.

17.05.2022 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега