Украина се пофали: Влеговме во Лиман (ВИДЕО)

 

Украинските сили влегоа во градот Лиман, изјави портпаролот Серхиј Череваџи.

Лиман се наоѓа во регионот на Доњецк и руската армија го користела како важен транспортен центар.

Се претпоставува дека околу 5.000 руски војници биле таму пред да бидат опколени од украински војници утринава.

01.10.2022 - 18:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега