УЈП распродажба: Се продаваат автомобили и недвижнини по ниски цени

Управата за јавни приходи на јавна аукција и во комерцијална продажба закажани за 27 декември, годинава нуди станови, деловен простор, автомобили, камиони, телевизори, пелени и други производи запленети по основ на неплатени даночни давачки.

На јавно наддавање, меѓудругото, се нуди автомобил „Мерцедес“ од 2005 година со почетна цена од 348.677 денари, товарно моторно возило „МАН“ од 2007 година со почетна цена од 1.076.250 денари, товарно моторно возило „Форд Фургон“ од 2007 година со почетна цена од 535.000 денари, „Рено Клио“ од 2003 за 83.100 денари…

Мауси, тастатури, компјутари, телевизори, монитори, штампачи и секаков вид на компјтерска опрема по многу ниска цена. Верувале или не на оваа аукција можете да купите и машина за цедење на сокови, машина за производство на чевли, па дури и пелени и средства за хигиена.

Повеќе детали погледнете ТУКА.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 20:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега