УЈП ја објави десеттата листа на должници

 
Вкупно 4.539 физички и правни лица се најдоа на осмата листа на должници на Управата за јавни приходи (УЈП).
 
 
Нивните долгови се доспеани до 31.04.2017 и неплатени до 31.07.2017 година, по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.
 
 
Физичките лица и самостојните вршители на должност што се најдоа на оваа листа имаат долг повисок од 120.000 денари, додека кај правните истиот надминува 300.000 денари.
 
За да проверите дали и вашето име и презиме се наоѓа на оваа листа, кликнете на овој линк.
 

 

 

11.08.2017 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа