УХМР со временска за утре: Пеколот е зад нас

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

 Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната од 26 до 33 степени.

 Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер.Температурите меѓу 18 / 28 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 21:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега