УХМР со временска прогноза за целата недела: Пад на темпертаурите со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

 Сончево време со мала до умерена облачност и постепен пораст на дневната температура, најавува УХМР за следните денови. Но, утре, како што соопшти, се очекуваат пониски утрински температури, а во попладневните часови и услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Според УХМР, во петок кон крајот на денот и во сабота на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурите од утре до недела ќе се движат од минимални девет до максимални 34 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.07.2020 - 11:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега