УХМР со предупредување: Попладне доаѓа невреме

Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со силен ветер од променлив правец и појава на град.

И во Скопската Котлина попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме.

23.06.2022 - 13:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега