УХМР со нови најави: Попладне промена на времето

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по котлините магливо. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 11 степени, а дневната од 11 до 18 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност. Утринска температура ќе достигне до 7 степени, а дневната температура до 15 степени. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 07:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега