УХМР со најава: Ќе се спасиме ли од дождот

Времето во Македонија биде претежно облачно со поинтензивни врнежи од дожд особено во ноќните часови и утре претпладне.

Наместа вкупните количества ќе надминуваат 30 л/м2.

Од четврток ќе биде променливо облачно со услови за појава на утринска магла по котлините.

Утринските температури ќе се задржат позитивни.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.11.2019 - 07:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега