УХМР со лоши вести: Временска прогноза за утре

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност, а зголемена облачност со услови за краткотраен дожд ќе има во североисточните делови. Во ноќните часови ќе преовладува ведро време, во северните делови со слаб до умерен северен ветер. 

 Утре сончево со умерена облачност, во попладневните часови променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 4 и 12, а максималната ќе достигне од 20 до 28 степени.

Во Скопје, сончево со умерена облачност, попладне со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 18:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега