УХМР со лоша најава до крајот на неделата

Времето денеска во Македонија, како и во  петок ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег.

Во сабота се очекува нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд, а на планините од снег.

Потоа следува период на стабилно и потопло време, од понеделник со услови за магла по одделни котлини.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 07:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега