УХМР со детална временска прогноза за наредните денови: Од четврток најавена промена

 Времеето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На места ќе има услови за краткотрајна појава на дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до евет степени, а дневната температура ќе се движи од 18 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.  Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до седум степени, а дневната температура до 23 степени.

Од четврток следува период на топло време со значителен пораст на температурата. Претпладне ќе биде сончево, а во попладневните и вечерните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.04.2019 - 07:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега