УХМР најавува промена на времето - временска прогноза за наредната недела

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 26 степени.

Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 25 степени

Во понеделник попладне и во вторник времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Услови за локален дожд ќе има и во четврток.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.09.2019 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега