УХМР најавува кога ќе престане да врне - Во една недела и пролет и зима

Времето денеска во целата земја ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни со грмежи во форма на невреме.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 15 Целзиусови степени, Крива Паланка 10, Берово 9, Маврово 4, Кавадарци 15, Охрид и Битола 11, Дојран 16 степени.

И утре слично време, а промена дури од среда, кога ќе видиме сонце.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 07:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега