УХМР: Доаѓаат обилни врнежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Наутро ќе биде студено со минимални утрински температури од -6 до 2 степена, а во текот на денот, температурите ќе се движат од 3 до 10 степени.

Во Скопје ќе преовладува претежно сончево време со појава на мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој претпладне ќе биде поизразен. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 5 степени.

Сончевото време со ниски утрински температури ќе се задржи до четврток по што следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, кои во сабота се очекува да бидат пообилни. 

08.12.2021 - 08:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега