УЕФА објави кои ги добиле картите за Суперкупот – еве како да проверите

 

Сите оние кои што аплицираа за карти за Суперкупот да си проверат мејловите, европската куќа на фудбалот ги подели картите.

Аплицирањето заврши на 4. јули, а во игра беа 23 илјади влезници кои ќе бидат доделени преку лотарија. Потоа на 14. јули, в петок сите што имаа среќа ќе бидат информирани од УЕФА на кој начин ќе ги подигнат своите билети.

Мечот ќе се игра на осми август, а ќе биде еден од најспектакуларните во историја на Суперкупот. Реал Мадрид ќе игра во Скопје како европски првак, а Манчестер јунајтед како освојувач на Европа Лигата.

 

 

 

 

10.07.2017 - 19:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа