Учествувал и на ЕП 2016 година- ова е ракометарот Новак Бошковиќ кој се самоуби

Поранешниот репрезентативец на Србија Новак Бошковиќсе самоуби во својот стан , јавуваат српските медиуми.

Бошковиќ играл во Израел,а бил и член на Орлите на европското првенство во 2016 година.

Медиумите објавијадека тој се самоубил со пиштол кој легално го поседувал.

Бошковиќ играл десен бек, а на ЕП2016 година дал три гола на натпреварот против Франција.

Во Србија играл за Црвенка, Врбас и Прибој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.02.2019 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега