Ученик бил нападнат од обезбедување за време на настава во Скопје

Вчера во 18.40 часот бил пријaвен инцидент во  ДСУ „Спортска академија“ на ул.„Димче Мирчев“.

„Г.С.(18) од Скопје пријавил дека околу 14.10 часот, додека бил на настава во ДСУ „Спортска академија“ на ул.„Димче Мирчев“, во училницата бил физички нападнат од лице вработено како обезбедување во училиштето. Според пријавеното, причина за тоа е што Г.С. го паркирал возилото во кругот на училиштето“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

29.11.2022 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега