Убиството кое го згрози регионот повеќе од тројното убиство во Дебар: Фејсбукот на Тања откри мрачна тајна

Настанот кој го згрози регионот повеќе од тројното убиство во Дебар, добива нови размери.

75-годишниот Живан Савиќ брутално беше убиен пред пет дена од страна на Тања Аврамовиќ и нејзиниот сопруг, кај кој бил на гости. Тие го претепале до смрт, земале шише и со него му го пресекле вратот во нивната гаража, па сакале да го стават во автомобил но не им запалил за да го однесат дома.

Отишле до викендицата потоа и го оставиле телото, па му украле и велосипеди.

Во обвинителството тие си ја префрлале вината еден на друг.

Инаку, судејќи по Фејсбукот на Тања, Живан ја лајкувал секоја нејзина фотографија и очигледно е дека ја симпатизирал. Претежно се работеле песни за несреќна љубов.

 

 

 

21.09.2018 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега