Убијците на Данка имале и други соучесници ,се проверуваат мобилни телефони


Потрагата по телото на двегодишната Данка Илиќ од Бор продолжува.

Се проверува комуникацијата на осомничените со други корисници на мобилни уреди кои кобниот ден, како и во периодот потоа биле најблиску до местото на убиството и депонијата. Се истражува дали двајцата, освен Раде и Далибор Драгијевиќ, имале и други соучесници, пренесува Ало.

Исто така според информациите од истрагата се вели дека осомничените за убиството неколку пати го преместувале телото на Данка, па поради тоа се отежнува пронаоѓањето.

 

15.04.2024 - 11:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега