Убиен таткото на познатиот НБА кошаркар

Таткото на познатиот НБА кошаркар, Ричард Џеферсон, е убиен во престрелка во Лос Анџелес.

Инцидентот се случил додека тoj стоел пред една продавница, а непознато лице почнало да пука од автомобил во движење.

Ричард Џеферсон Постариот бил застрелан неколку пати, а за кусо време бил префрлен во болница каде им подлегнал на повредите.

Полицијата соопшти дека истрагата е во тек и оти не е познато дали 65-годишникот бил цел на нападот.

 

 

 

21.09.2018 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега