Убиен познат угостител: Додека сопругот ми умираше во раце, убиецот седеше на маса и пиеше ракија

 

Љубиша Жариќ (71) починал во својтата кафана „Кутак“ во Обреновац, откако што пијаниот гостин Веран Поповиќ (60) го удрил. Жариќ, кој бил срце болесник па од уарот паднал на под , па со главата удрил на бетон и починал. На Поповиќ одреден му е притвор од 30 дена. 

Расправијата меѓу Жариќ, сопственикот на кафеаната и Поповиќ избила бидејќи пијаниот гостин не сакал да го напушти локалот, па Жариќ му ја опцул мртвата мајка. Сопругата на сопственикот, Драгана за српски Блиц, тврди дека ПОповиќ останала во кафаната откако нејзиниот сопруг паднал, а побегнал пред доаѓањето на полицијата.

- Беше тука кога дојде Итната помош. Седеше на масата додека лекарите се обидуваа да го реанимираат мојот сопруг. Беше мртов ладен, не покажа ни трошка чуство. Пријателите со кои дојде во кафаната постојано се смееја. Како ништо да не се случило, а мојот сопруг ми умираше на раце, раскажува ДРагана.

 

 

 
 
11.01.2017 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа