Убиен актерот во центарот на градот

 

Словенечкиот глумец Гашпер Тич е убиен во својот стан во центарот на Љубљана, а осомничен е 20-годишно момче кое е уапсено од страна на полицијата.

Полицијата ја продолжува истрагата и засега не открива детали за злосторството поради интересот на истрагата.

Словенечките медиуми, повикувајќи се на извори од истрагата пишуваат дека 20-годишниот осомничен сам се јавил во полиција и признал дека го убил глумецот. Според други извори пак, соседите пријавиле дека во станот на Тич има галама.

Мотивите за убиството засега не се познати.

 

 

 

19.06.2017 - 13:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа