Убиецот после една година призна дека ја уби Јелена - адвокатот на Зоран откри нови детали

 

Во медиумите се појави информација дека Зоран Марјановиќ го признал убиството на неговата сопруга Јелена Марјановиќ. Имено, во ќелијата со Зоран разговарал инспектор на тајна задача, кој наводно го снимил Зоран додека го признава убиството.

Еден од адвокатите на Зоран, Александар Зариќ овие информации ги демантирал.

-Таа информација апсолутно нема врска со вистината. Тоа се само глупости и претпоставки - кратко прокоментирал Александар Зариќ за српските медиуми.

 

 

 

16.12.2017 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа