Убиецот од Цетиње имал темно минато: Нападнал колега, па го пријавиле во полиција

Вук Бориловиќ уби 10 луѓе, а повреди шест во Цетиње пред неколку дена пред да биде ликвидиран од страна на негов сосед.

Бориловиќ имал темно минато, а тоа го потврди и полицијата. Во минатото тој имал четири-пет пријави за насилничко однесување, а пред шест месеци бил пријавен дека најпрво вербално, а потоа физичко нападнал колега од работа, пишуваат српските медиуми.

По инцидентот на работа, Бориловиќ заминал кај колегата и го повредил, по што му го оштетил автомобилот и го гаѓал со камења, па завршил во полиција.

14.08.2022 - 11:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега