Убиецот ја извадил бурмата од прстот на Јелена, а ги допирал и нејзините гаќи- Владимир застана во одбрана на синот

Владимир Маријановиќ, свекор на убиената пејачка  Јелена Маријановиќ, се оласи после третото по ред обвинение против неговиот син Зоран  и истакнал дека на телото на неговата снаа биле најдени пет непознати ДНК траги.

Имено Владимир на својот Фејсбук профил објавил неколку објави со кои јасно алудирал дека неговиот син не е убиецот.

-На патиката и левата страна од насипот се пронајдени два типа на ДНК, додека на долната облеката и тренерката, како и на прстот од кој убиецот ја извадил бурмата, вкупно пет различни примероци од ДНК од непознати личности, напишал Владимир.

Потсетуваме дека пејачката беше убиена на 2 април 2016 година кога заминала на насипот да трча и не се вратила жива.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2019 - 14:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега