Убедливо најлоша љубовна комбинација: Два знаци никогаш нема да успеат

Кога тие двајца ќе се најдат во врска, во кревет… настанува целосна катастрофа.

Овен и Рак

Нема полоша комбинација од овие два знаци. Тие се целосни две спротивности. Овнот сака да се движи, да патува, да доминира, додека Ракот сака да се стутка на софата со добра вечера и филм. И двата знаци константно влечат на своите страни кои немаат врска една со друга.

Постојано се расправаат и едноставно како да зборуваат на друг јазик. Кога ќе дојде до конфликт, Овнот е тој кој не се грижи за ништо, додека Ракот е емотивен и тажен.

Едноставно, личностите родени во знакот Овен постојано посакуваат динамика, брзина и натпреварување. Тие секогаш се први во сè, од работа до дружење. Ракот тежнее кон семејството, домот и мирот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.06.2019 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега