Уапсено лице осомничено за бомбашкиот напад врз полициска станица во Нови Сад

Новосадската полиција уапсила маж кој е осомничен за фрлање експлозивна направа врз полициската станица во Нови Сад, јавуваат српските медиуми.

Претходно беше објавено дека непозната експлозивна направа била фрлена пред влезот на станицата. Според првичните информации, во инцидентот нема повредени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 22:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега