Уапсени и Јакимовски, Пешовски, Маџовски и Јосифовска - земале пари од спец-касата на УБК

Освен Тони Јакимовски, попладнево упасени се и Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифовска кои исто така работеле во УБК, а според Обвинителството за организиран криминал се осомничени за проневера на 824 илјади евра, дознава Фокус од извори од истрагата.

Парите биле во спец-касата на УБК, а  имало пари кои се давале за оперативни акции, што може да подразбира и плаќање на соработници и доушници на УБК.

Проневериле 824 илјади евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.03.2019 - 18:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега