Уапсени двајца велешани при купопродажба на хероин

Во Велес вчера се приведени две лица поради купопродажба на  хероин, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што соопшти МВР, вчера во 11.30 и 12.40 часот, полицајци од Одделение за недозволена трговија при СВР Велес, ги лишиле од слобода А.Н.(47) и И.Ѓ.(43) од Велес, бидејќи при извршен претрес во домот на А.Н. затекнат е И.Ѓ. при купопродажба на наркотична дрога хероин од првопријавениот кој му овозможил и консумација.

Од МВР дополнуваат дека кај пријавените се пронајдени и одземени пари, хероин и таблети, а по документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2021 - 10:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега