Уапсени двајца Бугари на „Партизанска“

Вчера во 19.30 часот во СВР Скопје на булевар „Партизански одреди“ биле лишени од слобода М.Д.(48) и В.З.(31) и двајцата од Република Бугарија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,кражба’’.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2019 - 10:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега