Уапсени двајца Албанци во дојранско

 

Вчера во 18:15 часот во цело Николиќ, дојранско, полициски службеници ги привеле 29-годишниот B.X. и 24-годишнио В.Р., двајцата од Република Албанија, затоа што државната граница помеѓу Република Грција и Репубилика Македонија ја преминале  надвор од граничен премин.

Лицата биле предадени во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.

 

 

 

16.09.2018 - 11:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега