Уапсени четворица Албанци за нелегален престој во Македонија

Четворица Албанци на возраст од 19 до 24 години биле уапсени вчера во Тетово поради непријавен престој во Македонија.

-Вчера околу 19:20 часот на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода:Е.З.(24),Е.О.(19),Л.С.(22) и Ф.З.(19), четворицата од Република Албанија, кои непријавено престојувале во државата, велат од полицијата.

Тие се задржани во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 11:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега