Уапсени 3 момчиња од Скопје кои лепеле плакати од политичка партија без одобрение

 

Три момчиња од Скопје биле уапсени откако биле фатени како лепат плакати од политичка партија без одобрение.

-Изминатата ноќ во 02:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на заштитна ограда од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“, од полициски службеници биле забележани Н.Б.(19), И.Л.(19) и М.И.(20), сите од Скопје, кои на местото на настанот пристигнале со патничко возило „југо“, со скопски регистарски ознаки, како лепат плакати од политичка партија, без соодветно одобрение. Се преземаат мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 15:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега