Уапсени 3 лица од Шпанија на автопатот Табановце-Скопје

 

Синоќа во 01:00 часот на автопатот Табановце-Скопје, полициски службеници од СВР Куманово  ги лишиле од слобода Ј.И.А.Г.(39), А.П.М.(36) и Л.А.Р.Л.(25), сите од Шпанија бидејќи не поседувале соодветни документи за идентификација.Како што информира МВР, тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.12.2019 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега