Уапсена поранешната девојка на Епстајн - му наоѓала малолетнички за секс

ФБИ ја уапси Глејн Маквел, соработничка на покојниот финансиер Џефри Епстајн.

Максвел некои од жртвите на Епстајн ја обвинуваа дека како негова соработничка организирала секусална трговија со малолетнички, што упорно беше негирано од нејзина страна.

Финасиерот Џефри Епстајн, кого сојузниот јавен обвинител од Менхентн во мај 2019 година го обвини за сексуално злоставување, се обеси на 10 септември во својата ќелија во затворот во Њујорк, објави Би Би Си.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 17:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега