Уапсен скопјанец: Среде бел ден нападнал полицаец

Вчера околу 09 часот и 30 минути на улица „54“ во Скопје бил лишен од слобода и приведен М.Р. (32) од Скопје.

Имено тој бил уапсен поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 16:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега