Уапсен скопјанец на граничниот премин „Долно Блаце“

МВР информираше дека вчера во 09:40 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ на излез од Република Северна Македонија, по извршена пасошка контрола и проверки констатирано било дека 37-годишниот А.М. од Скопје евидира во Оперативна евиденција со мерка „апси“ по Наредба од Кривичен Суд Скопје.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од Полициското одделение Мирковци за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега