Уапсен скопјанец кај клучката Матка

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во околу 22:00 часот на клучка Матка од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен 48-годишниот М.М. од село Семениште, скопско, бидејќи се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале работни задачи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.10.2020 - 16:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега