Уапсен маж од Сарај кој агресивно се однесувал кон полицајци

Во Полициската станица Карпош, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен 43-годишниот Н.С. од село Сарај-скопско кој агресивно се однесувал кон полициските службеници, информира МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 16:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега