Уапсен „Лаки Арамбаша"

Во 21:30 часот синоќа полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април, а е познат како „Лаки Арамбаша”, пренесе Курир.

Врз основа на оперативни информации, полицијата го стационирала во куќа во скопската населба Кисела Вода во близина на општинската установа и поради извршната одлука веднаш бил испратен во затворот Идризово.

„Лака Арамбаша” беше еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија”. Пријавен е и за говор на омраза на социјалните мрежи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега